LÜKS EV SAHİBİ OLMAK

Yatırım denilince akla gelen ilk şeydir ev sahibi olmak. Tabiî ki günümüz inşaat sektörünün hızına yetişmenin imkansızlığı göz önüne alındığında alacağımız evin durumu da ayrı bir önem taşımakta. Lüks bir eve sahip olmak isteyen yatırımcıların dikkatle üzerinde durması gereken hususlar var.

Villa V.I.P olarak sektörü gerektirdiği tüm donanım ve profesyonelliğimiz ile sizlere lüks ev sahibi olmanın genel bir değerlendirmesini yapalım istedik. Yapacağınız yatırımların tamamında sizi doğru yönlendirmek amacıyla bilgilerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Basit bir kıyafet almak için bile birden fazla mağaza gezen tüketicileriz. Aynı mantıkla baktığımızda bir ev sahibi olmak için seçeneklerinizi sonuna kadar değerlendirmeli ve sabır göstermelisiniz. Hele ki konu lüks bir ev almaksa. Sonuç olarak yapacağınız yatırım normal bir eve maliyetle çok daha fazla olacak ve dolayısıyla beklentileriniz de artacaktır. Bu yüzden alacağınız evden beklentilerinizi doğru analiz etmeli ve bu çerçeve de evlere bakmalısınız.

Konutunuzun konumu sizin için belirleyici önceliklerden olacaktır. Konuma ek olarak manzara arayışı da lüks konutların vazgeçilmezlerindendir. Konum ve manzara hassasiyetiniz arayışınız içerisinde size yardımcı olacak danışmanınıza mutlaka belirtmelisiniz. Bu konu hem talebinizi hem de maliyetinizi mutlaka etkileyecektir.

Belirlediğiniz kriterlere uyan birden fazla konut alternatifi bulacağınıza eminiz. Önemli olan bu alternatifler arasından en uygununu seçmek olacaktır. Bu aşamada çevre projelerdeki özellikle seçiminize denk yapılardaki fiyatlandırmalar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bildiğiniz üzere fiyatlar evin size sunduğu faydalara bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Fiyat değerlendirmelerinizde tüm faydaların varlığı konusunda denk yapıları karşılaştırmaya özen göstermelisiniz.

Site tipi yaşam alanlarının da popüler olduğu düşünülürse konutun size sunduğu sosyal alanların da ayrı bir özenle incelenmesi gerekir. Bu tarz sosyal alanların sizin kullanımınıza ne kadar yarar sağlayacağına kadar ince hesaplar yapmalısınız. Sonuç olarak maliyeti yüksek bir yatırım yapacaksınız. Sosyal alanların aylık giderlerinin öğrenilmesi hususu bile size fayda sağlayacaktır.

Son olarak yüksek bir yatırım nasıl yapılacağı şeklini oluşturmalısınız kafanızda. Peşin alım ya da kredili alım şekline göre önceden bilmeniz gerekenler olabilecektir. Kredi koşullarına uygunluğu ve kredi bedeli gibi  koşullar kararınızı verdiğiniz durumlarda bile karşınıza olumsuzluklar çıkarabilir.