ÇEŞME’DE KONUT SAHİBİ OLMAK

Türkiye’nin öncelikle yerli turistin ve giderek artan oranlarda yabancı turist ağırlayan nadide tatil beldelerinden Çeşme’de konut sahibi olmak isteyenler için bazı bilgiler topladık.
Konumu gereğince çoğunluk nüfus artışı yaz aylarında gerçekleşen Çeşme’de daha çok yazlık evler dikkat ve rağbet çekmekte. İzmir ve çevre turistik merkezler göz önüne alındığında nerdeyse Bodrum’u geride bırakmaya niyetli Çeşme neden son yıllarda bu rağbete sebep oldu hep beraber bir bakalım.
Özellikle üst segment yatırımcılar tarafından seçilen merkezlerden Çeşme, yerli turistin vazgeçilmezlerinden. Bunun en önemli sebeplerinden biri; kendine has mimari yapısından çok taviz vermeyen konutlar barındırıyor olması. Özellikle yazlık villalar söz konusu olduğunda müşteriler daha çok villa tipi konutlar tercih etmekte ve bu konutların site düzenine sahip olması gibi özellikler aramaktalar. Çeşme’de bulunan konutlar villa ağırlıklı olduğundan aranılan yaşam alanları standartlarına daha uygun olmakta. Beldenin kendine has taş mimarisi ile günümüz yaşam koşullarına entegre yürütülmüş üst düzey konfor sağlayan evleriyle yükselişte olan inşaat sektörüne daha da katkı sağlamakta. 
Yerli ve yabancı turistin bu kadar ilgilenmesinin bir diğer sebebi de ulaşım kolaylığı. Otoban ve körfez geçiş köprüsüyle daha da kolaylaşan ulaşım imkanları sayesinde günümüz malum zorluklarından olan zamanı sizlere edindiğiniz konutlarla sağlamakta
Hem farklı hem de özgün tatil anlayışı sağlayan Çeşme’de bulunan marinalar da tatilcilerin sosyal yaşamlarında en büyük eğlence merkezleri halinde. Konuklarını tüm turizm ahlak ve kurallarıyla ağırlayan marinalar da önemli bir tercih sebebi olmakta.
Alaçatı’nın Türkiye’nin en büyük rüzgar noktası olduğunu bilmeyen yoktur. Bölgenin bu coğrafik özelliği ile namını duyurmuş olduğu rüzgar sörfü merkezi olması sanırım en belirleyici özelliğidir. Sörf öğrenmek için daha iyi bir yer bulamayacağınızdan Çeşme sizleri bu konuda seve seve ağırlayacaktır.
Eskiden beri bilinen Çeşme İzmirlilerindir anlayışını neredeyse unutturan bir bakışla her geçen gün büyüyen bir turizm sahası olmuştur. Çeşme tüm yerli ve yabancı turistlerin hayallerindeki konutları sunan yüzlerce konut projesine ev sahipliği yapmaktadır. Metre kare fiyatı 2.500 TL den başlayan ve belirlediğiniz standartlara göre artan, turizm gözbebeği olma özelliğiyle yatırımcılarını bekliyor. Edinilen veriler doğrultusunda inşaat sektörünün İzmir ve çevresinde daha 40 yıl kadar yükselme ivmesinde olacağı göz önüne alınırsa, sadece yaşam alanı olarak değil yatırım amaçlı olarak da sizlere kar ve fayda sağlayacaktır.